menu Home
Het Hogeland

Gemeente: voorlopig geen leegstandsheffing in Het Hogeland

Omroep Het Hogeland | 3 december 2025

Het is niet eenvoudig om eigenaren van leegstaande panden in Het Hogeland aan te pakken. Een nieuwe mogelijkheid om deze eigenaren een belasting op te leggen zou kunnen werken, maar het is soms lastig te bewijzen dat een pand daadwerkelijk leeg staat, schrijft het college van B&W aan de raadsfractie van de PvdA. Daarom wordt de heffing in Het Hogeland voorlopig niet ingevoerd.

In Het Hogeland staan mogelijk zo’n 110 huizen langdurig leeg. Dat is een ruwe schatting, de gemeente weet niet precies hoeveel het er zijn. De PvdA vindt dat woningen die langere tijd leeg staan beschikbaar moeten komen voor de woningmarkt. Een extra belasting zou een financiële prikkel kunnen vormen om eigenaren van leegstaande woningen in beweging te krijgen. De Tweede Kamer heeft deze extra heffing onlangs mogelijk gemaakt.

De gemeente betwijfelt of er inderdaad 110 leegstaande panden zijn in Het Hogeland. Daar kunnen namelijk vakantiewoningen tussen zitten, maar ook huizen die moeten worden versterkt.

Om een beter beeld te krijgen van de daadwerkelijke leegstand gaat Het Hogeland gebruikmaken van de kennis van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, zo schrijft het college aan de PvdA: ‘Als er duidelijkheid is over de omvang van de leegstand zal het college overwegen of het nuttig is om een leegstandsheffing te introduceren.’





  • play_circle_filled

    Omroep Eemsdelta
    Altijd dichtbij

  • cover play_circle_filled

    De Soul Dance Club
    20:00 - 21:00

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play