menu Home chevron_right
Het Hogeland

Eendjesrace voor het Beemer 4mijl parcours op Koningsdag in Bedum

Dirk van Nieuwpoort | 17 april 2025

Op Koningsdag, zaterdag 26 april om 17.00 uur, werpt Karen Karen Hansems, wethouder Sport en bewegen en Volksgezondheid van de gemeente Hogeland met behulp van een shovel een paar duizend badeendjes in het Boterdiep WZ, naast Hotel ‘t Gemeentehuis in Bedum. Alle eendjes dragen een rugnummer en de eerste eendjes die over de finish komen scoren voor de eigenaar van het lot met het nummer van de eendjes fraaie prijzen.

Rotaryclub Groningen Noord heeft in 2024 haar 50-jarig bestaan gevierd. En wie jarig is, trakteert. Aangezien de club wekelijks bij elkaar komt in Hotel ’t Gemeentehuis in Bedum, is ervoor gekozen om de inwoners van de plaats Bedum een (blijvend) cadeau aan te bieden.

Cadeau voor inwoners

Het idee is ontstaan doordat er signalen uit het dorp kwamen dat een 4 mijl parcours een mooie aanwinst voor Bedum zou zijn. Meerdere lokale organisaties zijn vervolgens gepolst en zij waren direct enthousiast Een gepijlde 4 mijl parcours voor iedereen, waar jong en oud kunnen hardlopen en wandelen. De badeendjes race is de slotactie van de Rotaryclub om voldoende financiële middelen bij elkaar te krijgen. In de maanden daarna zal samen met lokale organisaties en de gemeente Het Hogeland worden toegewerkt naar de daadwerkelijk aanleg van het Beemer 4 mijl parcours.

Aanschaf badeendjes

Geïnteresseerden die een kleine bijdrage willen leveren en/of zelf een kans maken op een mooie prijs kunnen nadere informatie vinden op website www.nootpakket.nu. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door Rotary Groningen Noord. Inmiddels is de verkoop van loten voor badeendjes gestart. De prijzen kunnen na de badeendenrace in het Hotel opgehaald worden. De Rotaryclub denkt uiteraard ook aan het milieu. Na afloop worden alle eendjes weer netjes uit het water gehaald.





  • play_circle_filled

    Omroep Eemsdelta
    Altijd dichtbij

  • cover play_circle_filled

    Streektoal
    20:00 - 21:00

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play