menu Home
Eemsdelta

Honingkraam voor derde keer doelwit van diefstal

Marcel Voorthuijsen | 26 februari 2025

René en Yvonne Perdok hebben bij hun woning aan de Schepperbuurt in Borsweer een kast staan waar zij onder andere honing en eieren verkopen. Een deel van de opbrengst hiervan gaat naar hun lust en leven Bikers for Animals Groningen en de opvang van dieren. Vanuit goed vertrouwen stond er een geldkistje waar men geld in kon doen om de producten te kopen, alleen niet iedereen rekende netjes af.

In een maand tijd zijn er tot drie keer toe potten honing meegenomen zonder er fatsoenlijk voor te betalen. De derde diefstal werd 20 februari gepleegd, waarvan het vermoeden bestaat dat een dievegge uit Duitsland kwam. René zegt tegenover de Eemskrant: “De camera had storing, maar we zagen een witte nummerplaat en hoe de vrouw snel en doelgericht drie potten honing pakte en haar muntjes in het kistje stopte,’ vertelt René. ‘Dat er over de grens nog met muntjes van twee eurocent wordt betaald, lijkt voor ons een extra aanwijzing. We hopen dat ze zich meldt als ze dit leest.”

Eerder die week vonden er ook twee andere voorvallen plaats. De eerste keer werd er twee euromunten en een boodschappenmuntje in het geldkistje gedaan voor een pot honing. De tweede keer werd er 3,50 euro te weinig betaald. Yvonne kon de dader traceren en werd het verschuldigde geld alsnog betaald.

De honing zit nu achter slot en grendel en moet men eerst bij het woonhuis aanbellen voordat men honing kan kopen. “De opbrengst gaat deels naar de opvang van dieren, dus het is voor een goed doel”, aldus René

(Bron: Eemskrant)





  • play_circle_filled

    Omroep Eemsdelta
    Altijd dichtbij

  • cover play_circle_filled

    New Music Monday
    21:00 - 22:00

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play