menu Home
Eemsdelta

NEC Delfzijl beslist derby tegen DVC Appingedam; Holwierde – SIOS kleurt rood

Jeroen Kunst | 28 september 2025

Roy Kamps besliste met NEC Delfzijl de derby bij DVC Appingedam: 0-1.

Door Jeroen Kunst

In de tweede speelronde wist NEC Delfzijl de derby tegen DVC Appingedam met klein verschil te beslissen: 0-1. SC Loppersum ging in dezelfde derde klasse onderuit bij Omlandia (2-1), terwijl Middelstum een verdieping lager een punt pakte (1-1) na de mokerslag (8-0) van een week eerder bij Lycurgus. Holwierde – SIOS ontaardde in een kaartenfestival, waarin SIOS met de punten vertrok: 2-4.

Lange tijd leek DVC Appingedam – NEC Delfzijl af te steven op een 0-0 gelijkspel, maar een kwartier voor tijd brak Joost Kombrink de ban de voor de ploeg van trainer Roy Kamps. Kamps was ronduit tevreden over de teamprestatie.

’’De eerste helft speelden we vol energie en waren we de bovenliggende partij, maar verzuimden we de kansen af te maken. In de tweede helft namen we terecht de leiding na een schitterende kopbal van Joost Kombrink en het is mooi dat we na de nederlaag tegen Groen Geel deze keer de volle winst pakten.’’ DVC Appingedam-trainer Eddy Tuik kon zich vinden in het eindresultaat. ’’NEC Delfzijl was het eerste half uur de bovenliggende partij, maar verzuimde het goed uit te spelen. De beste kansen waren voor ons in het laatste kwartier voor rust. Na de 0-1 hadden we kansen om gelijk te maken en qua kansen hadden we misschien meer verdiend, maar ik vind dat NEC Delfzijl verdiend heeft gewonnen. Zij speelden met meer en strijd en passie.’’

Middelstum

In de vierde klasse E pakte Middelstum voor eigen publiek een punt tegen HFC’15 en dat was volgens trainer Jan Pieter Westing ook het hoogst haalbare rendement. Middelstum moest de strijd al in de eerste helft met tien man voortzetten vanwege een rode kaart voor Mateo Milkovic. ’’Wij begonnen beter en namen verdiend de leiding via Aijolt Douma, maar helaas moesten we na een half uur met tien man verder tijdens een opstootje. We bleven ook daarna met heel erg veel strijd spelen en daarom ben ik ontzettend trots op alles en iedereen. Zelfs na de gelijkmaker bleven we er vol voor gaan en daarom is een punt ook meer dan verdiend.’’

Holwierde

Holwierde sprokkelde na twee speelronden tot nu toe een punt, want waar de eerste wedstrijd van het seizoen gelijk werd gespeeld tegen HFC’15 (1-1), stapte de ploeg van trainer Jari Brevet zaterdag met een nederlaag van het veld tegen SIOS: 2-4. Holwierde nam wel de leiding dankzij een vroege treffer van Yirsan Bouwman, maar de bezoekers uit Sauwerd maakten een kwartier voor rust gelijk. Opnieuw bracht Robbie ten Hove zijn ploeg op voorsprong, maar daarna kantelde de wedstrijd volledig in het voordeel van SIOS en daar had de scheidsrechter een aandeel in vertelde Brevet.

Rood

’’Er zat veel emotie in de wedstrijd en er vielen flink wat gele en rode kaarten. De scheidsrechter floot een dramatische wedstrijd, want we kregen twee onterechte strafschoppen tegen. Volgende week zullen we het in ieder geval zonder Jort Tiesma en Yirsan Bouwman moeten stellen. Zij kregen rood en ook ik kreeg twee keer geel voor één opmerking. Ik hou er niet van om de scheidsrechter de schuld te geven, maar ik ben ervan overtuigd dat we deze wedstrijd met een normale scheidsrechter hadden gewonnen.’’

Poolster

Poolster begon het seizoen met een monsterzege tegen Noordwolde (8-1), maar bleef in Groningen steken op een 3-3 gelijkspel bij Mamio. Na een 2-2 ruststand, dankzij doelpunten van Jelmar Christiaans en Jesse Smit kwamen de bezoekers kort na de onderbreking op achterstand. In de slotfase bezorgde Jelmar Christiaans de ploeg van trainer Bas Groeneveld alsnog een punt.

De Fivel

De Fivel opende het seizoen met een 2-1 thuiszege tegen De Heracliden, maar stapte tegen de Oosterparkers met een nederlaag van het veld: 2-4. De beginfase bleek fataal voor de ploeg van trainer Ronald Bouwman. Na een kleine twintig minuten keek de ploeg uit Zeerijp al tegen een grote achterstand aan (0-3). Joran Bos scoorde wel na een dik halfuur, maar dat bracht de spanning niet meer terug. Oosterparkers gaf in het begin van de tweede helft nog een eigen doelpunt weg en bepaalde in de blessuretijd de eindstand.

Uitslagen zaterdag 27 september
DVC Appingedam – NEC Delfzijl 0-1
Omlandia – SC Loppersum 2-1
Middelstum – HFC’15 1-1
Wagenborger Boys – Westerlee 1-4
Rood Zwart Baflo – Stedum 1-0
De Fivel – Oosterparkers 2-4
Mamio – Poolster 3-3
Holwierde – SIOS 2-4

Programma zaterdag 4 oktober
Be Quick 1887 – DVC Appingedam
SC Loppersum – Corenos
NEC Delfzijl – Omlandia
De Heracliden – Holwierde
Poolster – Oosterparkers
SIOS – Middelstum
VVS Oostwold – Wagenborger Boys
FC Lewenborg – De Fivel
Stedum – VVSV’09

Foto: Jeroen Kunst.





  • play_circle_filled

    Omroep Eemsdelta
    Altijd dichtbij

  • cover play_circle_filled

    Lunchradio
    13:00 - 14:00

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play