menu Home
EemsdeltaEemsdelta kiest

Overzicht radiodebatten gemeenteraadsverkiezingen Omroep Eemsdelta: ’Inhoudelijk vond ik Lokaal Belang Eemsdelta sterk’

Jeroen Kunst | 17 maart 2026

Annalies Usmany Dallinga (Lokaal Belang Eemsdelta) ging tijdens de vierde aflevering in debat met Cees van Ekelenburg (Volt Eemsdelta). Foto: Jeroen Kunst.

Omroep Eemsdelta stelde alle deelnemende politieke partijen de afgelopen vijf weken in de gelegenheid om met elkaar in debat te gaan in de vrijdageditie van het radioprogramma Lunchradio. De weken vlogen voorbij, maar gespreksleider Henk Lameijer kijkt met een goed gevoel terug op de debatsessies.

Door Jeroen Kunst

In de toekomst van de gemeente Eemsdelta staan het herstel van vertrouwen en de fysieke versterking van de regio centraal. De focus ligt op het combineren van de grootschalige versterkingsoperatie met het verbeteren van de algemene leefbaarheid en het benutten van economische kansen in de industrie en energietransitie. Onderwerpen die volgens Lameijer over het geheel genomen goed uit de verf kwamen.

”Ze hebben alle kans gehad om hun verhaal voor het voetlicht te brengen en dat is gelukt, maar soms ontbrak het een beetje aan kennis van de partijprogramma’s. Er was ook een partij met standpunten die identiek waren aan vijf jaar geleden. Er waren ook partijen die nog zoekend waren naar de onderwerpen. Ook was er bij vlagen goede discussie op basis van verschillen, maar men had ook wel goed door dat partijen elkaar na de verkiezingen ook moeten kunnen vinden.”

Op de vraag welke partij het sterkst uit het debat naar voren kwam blijft Lameijer niet schuldig. ”Inhoudelijk vond ik Lokaal Belang Eemsdelta sterk, maar dat wil niet zeggen dat dit de beste partij is. Houding en gedrag en geef elkaar een kans vind ik belangrijke aspecten voor een goed debat. Zelf vond ik het hele plezierige gesprekken en ik wens de partijen veel succes toe na de verkiezingen in de gemeenteraad.”

Luister hier de debatsessies terug op Spotify of klik op één van onderstaande links.

Aflevering 1
Eduard Mulder (VVD) – Anthony Williams (SP)

Aflevering 2
Robert Mellema (Durf) – Jan Ottens (Seniorenpartij)

Aflevering 3
Janny Volmer (Eerlijk Democratisch Eemsdelta) – Gert Drenth (ChristenUnie)

Aflevering 4
Cees van Ekelenburg (Volt Eemsdelta) – Annalies Usmany Dallinga (Lokaal Belang Eemsdelta)

Aflevering 5
Jan Chris Wagenaar (GroenLinks-PvdA) – Marnick Joustra (CDA)

 

 





  • play_circle_filled

    Omroep Eemsdelta
    Altijd dichtbij

  • cover play_circle_filled

    Lunchradio
    13:00 - 14:00

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play