menu Home
Eemsdelta

Succesvolle en warme editie van de Pinkstertrail in Delfzijl

Marcel Voorthuijsen | 24 mei 2026

Foto: Richard Degenhart – Noordernieuws

Zaterdagochtend gingen rond de duizend deelnemers van start tijdens de Pinkstertrail in Delfzijl. Het hardloop- en wandelevenement, onderdeel van de 150e Pinksterfeesten, voerde deelnemers langs bijzondere locaties en gebouwen in en rond Farmsum. Waar eerdere edities door Delfzijl-Noord en het centrum liepen, stond dit jaar het karakteristieke Farmsum centraal.

Onderweg passeerden de deelnemers diverse opvallende locaties, waaronder Robertus Drankenhandel, Koninklijke Niestern Sander, de Hervormde Kerk Farmsum, basisschool Farmsumerborg en Dorpshuis Aeolus. Ook Molen Aeolus maakte deel uit van de route, waar molenaar Bert Peihak de deelnemers een kijkje in de molen gunde. De molen draait momenteel niet, maar men verwacht dat deze later dit jaar weer in bedrijf zal zijn.

Langs de route zorgden bedrijven en organisaties voor extra activiteiten en demonstraties. Hovécon liet zien waar het bedrijf zich mee bezighoudt en ook de brandweer pakte groots uit tijdens het evenement en zorgde voor verkoeling voor de deelnemers.

Een bijzonder moment was de passage door Theater De Molenberg, dat binnenkort plaatsmaakt voor het nieuwe Huis van Cultuur en Bestuur. Voor veel deelnemers was dit vermoedelijk een van de laatste keren dat zij het vertrouwde theatergebouw van binnen mochten bewonderen.

 





  • play_circle_filled

    Omroep Eemsdelta
    Altijd dichtbij

  • cover play_circle_filled

    Morgenlicht
    09:00 - 10:00

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play