menu Home
Het Hogeland

Update:Zeeschip maakt water in Eemshaven

Omroep Het Hogeland | 5 oktober 2026

Foto: Richard Degenhart – Noordernieuws

Door Marcel Voorthuijsen

Een sleepboot heeft maandag aan het begin van de avond het zeeschip de Nautilus in de Eemshaven aan de kade gebracht omdat het schip water maakte door een lek in de romp.

De brandweer van Uithuizen werd ingezet om het schip boven water te houden doormiddel van het proberen leeg te pompen van het ruim.

Een woordvoerder van Rijkswaterstaat laat weten dat zij maatregelen gaan nemen om eventuele milieuverontreiniging in het water te voorkomen.

Update 06-10-2026 (bron: Eemskrant)

Twee personen werden door ambulancepersoneel nagekeken, zegt havenmeester Jan Hein Meissner van Groningen Seaports. Zij zijn niet meegenomen naar het ziekenhuis en waren volgens hem vrij snel weer op de been.

Lekkage vanuit afsluiter

Over de oorzaak zegt Meissner dat het erop lijkt dat de lekkage is ontstaan bij een afsluiter. Dat is een onderdeel van het netwerk van pijpleidingen dat aan de buitenkant van het schip loopt.





  • play_circle_filled

    Omroep Eemsdelta
    Altijd dichtbij

  • cover play_circle_filled

    De Soul Dance Club
    20:00 - 21:00

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play