Telecomstoring KPN legt pinverkeer plat in Delfzijl: ‘Dan zie je de ouderwetse rijen weer staan’
Foto: Omroep Eemsdelta
Een grote telecomstoring in Delfzijl zorgde er woensdagochtend voor dat veel klanten hun aankopen niet konden afrekenen bij winkels die zijn aangesloten bij KPN.
Ook waren veel bedrijven telefonisch onbereikbaar door de storing. Rond 14.30 uur kon gefaseerd weer gebruik worden gemaakt van het internet. De apotheek in het centrum van Delfzijl was extra gedupeerd, omdat zij geen recepten konden ontvangen van de huisartsen. Naast betalingsproblemen traden diverse geldautomaten in en buiten het centrum tijdelijk buiten gebruik. Een KPN-verdeelstation aan de Molenberg in het centrum van Delfzijl is de oorzaak van de problemen die halverwege de middag waren oplost.

’’We hebben sinds vanochtend te maken gehad met een storing van het mobiele telefoonverkeer in de omgeving van Delfzijl’’, laat KPN in een reactie weten. ’’Hierdoor konden klanten minder goed van hun diensten gebruik maken (slechter bereik) en was een aantal apparaten hierdoor niet in staat te communiceren. De storing is rond de middag gelukkig opgelost en de dienstverlening is opnieuw zoals het hoort.’’
’’Wij hebben er vrij lang last van gehad’’, vertelt winkelmedewerker Lodewijk van der Schoot van Kruidvat. ’’Af en toe was er even een opleving en daarna viel het weer uit. Dan zie je de ouderwetse rijen weer staan en lijkt het alsof het koopavond is, maar dan vroeg in ochtend. Het ging echt om een storing van KPN, want onze buren hadden er bijvoorbeeld geen last van.’’

