menu Home
Eemsdelta

Aanmelden kan weer.

Dirk van Nieuwpoort | 2 november 2026

Jan Langelaar: “Ik gun meer mensen en organisaties deze mooie ervaring”

Jan Langelaar won in 2025 de vrijwilligersprijs De Pelikaan 2025. Met zijn belangeloze inzet voor het sociale leescafé Doemkes in Appingedam zet hij zich in voor verbinding, ontmoeting en aandacht voor mensen die dat goed kunnen gebruiken.

Jan Langelaar was naar eigen zeggen zeer verrast toen hij vorig jaar De Pelikaan in ontvangst mocht nemen. De Damster prijs leverde Doemkes de nodige positieve aandacht op. Zo stond De Pelikaan zelfs in de vogeletalage en kreeg ook het sociale leescafé extra aandacht.
Doemkes is in vijf jaar tijd uitgegroeid tot een ontmoetingsplek voor mensen die houden van een gezellige, maar soms ook pittige babbel. Iedereen is welkom en een bijdrage is altijd vrijwillig. Soep, koffie en thee staan klaar. Maar Jan doet meer. Hij organiseert cursussen over filosofie en maakt regelmatig wandelingen door Appingedam.

Volgens Jan heeft de prijs vooral waardering uitgesproken voor de belangeloze inzet en de aandacht voor kwetsbare groepen in Appingedam. Toch vindt hij het lastig om te zeggen of hij de prijs meer verdiende dan anderen. “We hebben diverse namen van personen en organisaties gehoord die hem ook zouden verdienen. Onze prijs was misschien zelfs wat vroeg. We hebben het idee dat we nog maar net begonnen zijn.”

Dat brengt hem ook bij de betekenis van De Pelikaan. Hij hoopt dat de vrijwilligersprijs nog lang blijft bestaan. “Ik gun meer mensen en organisaties deze mooie ervaring.”

Wie verdient volgens u een Pelikaan? De komende maanden wordt opnieuw aandacht gevraagd voor bijzondere vrijwilligers en organisaties in onze omgeving. Meld kandidaten aan op de site van Sasa Appingedam.





  • play_circle_filled

    Omroep Eemsdelta
    Altijd dichtbij

  • cover play_circle_filled

    New Music Monday
    20:00 - 21:00

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play