menu Home
EemsdeltaSport

Poolster bereikt knock-out fase bekercompetitie: ‘We zijn klaar voor het nieuwe seizoen’

Jeroen Kunst | 8 september 2026

Archieffoto. Foto: Jeroen Kunst.

Van alle amateurploegen binnen de gemeente Eemsdelta wist alleen vierdeklasser Poolster na elf jaar tijd weer eens de volgende bekerronde te bereiken.

De vierdeklasser zette eind augustus in de eerste wedstrijd tegen Holwierde (1-6) een grote uitslag neer en ook ZEC moest er begin september in Spijk met dezelfde cijfers aan geloven (6-1). De laatste poulewedstrijd tegen vijfdeklasser De Fivel eindigde afgelopen weekend in een 3-1 nederlaag, maar dat resultaat bracht de eerste plek niet meer in gevaar voor de ploeg uit Spijk. Waar veel amateurploegen de bekerwedstrijden gebruiken als een verlengstuk van de voorbereiding kan Poolster terugkijken op een geslaagde voorbereiding blikt trainer Bas Groeneveld terug.

’’Tegen Holwierde begonnen we uitstekend. Na de 3-1 gingen de kopjes bij Holwierde al een beetje hangen en daardoor konden wij eenvoudig afstand nemen. Tegen ZEC hadden we een hogere uitslag kunnen neerzetten en tegen De Fivel waren we afgelopen weekend volledig uit ons doen. De rode kaart die onze keeper Cas Schipper kreeg voor hands buiten het strafschopgebied was een zware straf. We zijn er ook niet blij mee, want hij mist daardoor de eerste competitiewedstrijd. De voorbereiding die we daarentegen draaiden is geslaagd en we zijn klaar voor het nieuwe seizoen.’’

Op de vraag welke tegenstander Groeneveld het liefst treft in de knock-out fase laat de trainer het antwoord in het midden. ’’Je weet natuurlijk nooit welke ploeg je ontmoet. Het is leuk om een sterke tegenstander te ontmoeten, maar het verkleint natuurlijk wel direct je kans op het bereiken van de volgende ronde. We wachten het af en richten ons nu eerst op de openingswedstrijd van het seizoen tegen ZEC.’’

Lees hier de eindstanden van de bekercompetitie. Farmsum komt donderdagavond nog in actie tegen Engelbert (20.00 uur), maar kan niet meer bovenaan eindigen.

Oosterparkers 3-7 (21-3)
DVC Appingedam 3-7 (14-3)
FC Lewenborg 3-3 (11-9)
Mamio 3-0 (1-32)

BATO 3-7 (15-10)
NEC Delfzijl 3-4 (7-9)
SC Loppersum 3-2 (6-7)

HSC 3-2 (7-9)

Italian Boys 3-9 (14-0)
Veelerveen 3-6 (11-7)
Engelbert 2-0 (3-10)
Farmsum 2-0 (1-12)

Poolster 3-6 (13-5)
Holwierde 3-6 (9-8)

ZEC 3-3 (7-11)
De Fivel 3-3 (4-9)

Omlandia 3-9 (27-2)
Middelstum 3-6 (13-5)
KRC 3-1 (4-16)
Meedhuizen 3-1 (2-23)

Gruno 3-9 (16-2)
Wagenborger Boys 3-6 (6-7)
Nieuwolda 3-1 (1-5)
Stedum 3-1 (1-10)





  • play_circle_filled

    Omroep Eemsdelta
    Altijd dichtbij

  • cover play_circle_filled

    De Soul Dance Club
    19:00 - 20:00

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play