Waterschap is extra geld kwijt aan baggeren Boterdiep bij Bedum
Het uitbaggeren van het Boterdiep tussen Onderdendam tot en met Bedum kost waterschap Noorderzijlvest 4.5 miljoen euro. Dat bedrag ligt een stuk hoger dan bij vergelijkbare baggerprojecten.
Oorzaak van de tegenvaller is dat het slib matig tot sterk verontreinigd is. Het slib mag daardoor niet worden verwerkt op nabijgelegen landbouwgronden. Het moet worden afgevoerd naar een verwerkingslocatie in het Ketelmeer.
Het vervoer van de baggerspecie gebeurt over het water. Daardoor blijft de overlast voor omwonenden beperkt, verwacht Noorderzijlvest. Omwonenden worden volgens het waterschap nog geïnformeerd over de werkzaamheden, onder meer door keukentafelgesprekken.
Doorstroming
Volgens Noorderzijlvest zal de waterkwaliteit in het Boterdiep op termijn verbeteren door het verwijderen van het baggerslib. Ook is het beter voor de vaardiepte en de doorstroming van het Boterdiep.
Het algemeen bestuur van het waterschap is akkoord gegaan met de financiering voor de baggerwerkzaamheden.

